Salibandyseura SBC Levi uuteen kauteen tutussa komennossa

| Aiheet: Juniorit, Miehet edustus, Naiset edustus, Seura, Uutiset

Salibandykauteen 2020-2021 lähdetään Kittilässä tutussa komennossa, kun kaikki kolme viime kaudella seurassa työskennellyttä työntekijää jatkavat tehtävissään.

Seuran toiminnanjohtajana jatkaa Tuomas Similä, joka valmentaa seuratyön ohella myös C-poikien joukkuetta ja toimii miesten edustusjoukkueen joukkueenjohtajana sekä maalivahtivalmentajana.

Juho Wesslin jatkaa seuran juniori- ja kerhotoiminnan koordinointia, päävastuunaan C-, D- ja E-ikäluokat. Lisäksi Wesslin valmentaa 2. divarissa pelaavaa naisten edustusjoukkuetta ja pelaa itse miesten edustusjoukkueessa.

Petri Palovaaran vastuulla on F- ja G-ikäluokkien toiminnan koordinointi. Palovaara jatkaa myös 4. divariin nousseen miesten edustusjoukkueen valmentajana sekä G-poikien valmentajana.

Koronapandemian tuomien ylimääräisten haasteiden lisäksi seuratoimintaa haittaa merkittävästi Kittilän urheiluhallin tilanne alkavan syksyn osalta, sillä kittiläläinen päiväkoti muutti elokuun alussa urheiluhallille remontin ajaksi. Tällä hetkellä emme valitettavasti edes tiedä koska urheiluhallia voi käyttää seuraavan kerran, joten normaali harjoitustoiminta päästään käynnistämään ehkä viikon päästä tai sitten ehkä ensi jouluna. Edetään viikko kerrallaan.

Kokoonnumme ensi maanantaina juniorivalmentajien kanssa pohtimaan junioriryhmien tilannetta, ulkona harjoittelun mahdollisuutta sekä harjoitusten toteutusta ylipäätään. Pyydämme kärsivällisyyttä ja pahoittelemme haastavaa tilannetta kaikille junioreillemme (sekä heidän vanhemmilleen), joista osalle harjoitustauko venyy nyt jo pian puolen vuoden mittaiseksi.

Tiedotamme junioreiden kauden aloituksesta ensi viikon aikana.