Kittilän salibandypuulaaki

Taisto on tauonnut ja talven 2021 puulaakisarjan mestaruuden vei Team RunGi Kittilän kirkonkylältä! RunGi kaatoi finaalissa Ski Team Sliperyn Leviltä maalein 6-2.

Pronssiottelussa Muonio kohtasi ASS:n Inarista ja jännittävien vaiheiden jälkeen varsinainen peliaika päättyi tasan 6-6. Rangaistuslaukauskisassa muoniolaiset olivat etevämpiä, joten Muonio sijoittui kolmanneksi ASS:n jäädessä sijalle neljä.

Pistepörssin voitto meni ASS:n Juho Wesslinille tehopistein 13+10 = 23. Sarjan parhaana maalivahtina palkittiin Joni Mattus (ASS), parhaana puolustajana Joni Niemelä (Ski Team Slipery) ja parhaana hyökkääjänä Aleksi Heikkilä (Muonio). Kiitokset palkinnoista Kello- ja Korukamari Kittilä, Neste Kittilä ja Intersport Levi!

Onnittelut mestarijoukkueelle sekä palkituille ja kiitokset järjestävän tahon puolesta kaikille mukana olleille!

Lopulliset sijoitukset:

1. Team RunGi
2. Ski Team Slipery
3. Muonio
4. ASS
5. VTKPA
6. KaSSit
7. Kuviokellujat
8. SBC Benders

Puulaaki talvi 2021

SijJoukkueOVTHTMPMMEP
1Muonio770055183714
2Anára Sámisearvi75023227510
2Team RunGi750238152310
4Slipery Ski Team74033623138
5KaSSit73133031-17
6VTKPA72141938-195
7Kuviokellujat70161430-161
7SBC Benders70161345-321

Otteluohjelma ja tulokset

Pe 19.2

19:05 Muonio – SBC Benders 8-1
19:35 Kuviokellujat – Team RunGi 4-6
20:05 KaSSit – SBC Benders 10-2
20:35 VTKPA – Muonio 1-10
21:05 Slipery – Team RunGi 0-6

Pe 16.4

19:05 Team RunGi – VTKPA 8-0
19:35 ASS – Muonio 4-6
20:05 Slipery – VTKPA 6-2
20:35 Muonio – KaSSit 11-7
21:05 Slipery – ASS 8-1
21:35 KaSSit – Kuviokellujat 4-3

Pe 23.4

19:05 SBC Benders – VTKPA 3-5
19:35 Team RunGi – ASS 2-3
20:05 Kuviokellujat – SBC Benders 3-3
20:35 VTKPA – ASS 2-8
21:05 KaSSit – Team RunGi 2-8
21:35 Kuviokellujat – Slipery 1-10

Pe 7.5

19:05 Kuviokellujat – Muonio 1-5
19:35 SBC Benders – Team RunGi 1-5
20:05 Muonio – Slipery 10-1
20:35 VTKPA – Kuviokellujat 8-2
21:05 Team RunGi – Muonio 3-5
21:35 Slipery – KaSSit 1-2

Pe 14.5

19:05 ASS – SBC Benders 4-2
19:35 KaSSit – VTKPA 1-1
20:05 ASS – Kuviokellujat 7-3
20:35 SBC Benders – Slipery 1-10
21:05 ASS – KaSSit 5-4

Pe 21.5 (puolivälierät)

19:05 1. Muonio – 8. SBC Benders 5-3
19:35 2. ASS – 7. Kuviokellujat 4-3
20:05 3. Team RunGi – 6. VTKPA 4-3
20:35 4. Slipery – 5. KaSSit 4-3
21:05 Sijat 7-8 Kuviokellujat – SBC Benders 8-6
21:35 Sijat 5-6 VTKPA – KaSSit 4-2

Pe 28.5 (Välierät ja finaali)

19:05 Välierä 1 Muonio – Slipery 2-5
19:35 Välierä 2 ASS – Team RunGi 2-4
20:30 Sijat 3-4 Muonio – ASS 7-6 RL
21:05 Sijat 1-2 Team RunGi – Slipery 6-2
21:35 Palkintojenjako

Ottelun peliaika on 1x25min.

Tasapisteissä sijoituksen ratkaisee:
1. keskinäisissä otteluissa saavutetut pisteet
2. keskinäisten otteluiden maaliero
3. keskinäisissä otteluissa tehdyt maalit
4. koko sarjan maaliero
5. koko sarjassa tehdyt maalit
6. arpa

Pistepörssi

Juho Wesslin ASS 13+10 = 23
Aleksi Heikkilä Muonio 15+6 = 21
Joni Niemelä Slipery 13+8 =21
Olli Leskinen Muonio 11+6 = 17
Niko Kangas KaSSit 10+7 = 17

Hannu Kenttälä Team RunGi 10+6 = 16
Jaakko Sattanen Slipery 9+7 = 16
Tuomas Sieppi Muonio 9+6 = 15
Juuso Laitinen Slipery 8+5 = 13
Tuomas Similä Slipery 6+7 = 13

Marius Ollila Muonio 6+7 = 13
Ville Niemelä Team RunGi 3+10 = 13
Hannu Molkojärvi VTKPA 10+1 = 11
Mikko Heiskanen Kuviokellujat 6+5 = 11
Jarmo Pantsar Kuviokellujat 6+5 = 11

Veikka Salmi Muonio 5+6 = 11
Wille Fagerholm Muonio 5+6 = 11
Aaro Koivuniemi Team RunGi 8+2 = 10
Riku Nikula ASS 8+2 = 10
Eetu Rantatalo Team RunGi 6+4 = 10

Tuomas Ylitalo KaSSit 6+3 = 9
Roni Herraniemi SBC Benders 4+5 = 9
Tuukka Hakala Team RunGi 8+0 = 8
Sammeli Heiskari ASS 7+1 = 8
Ilmari Helle Slipery 6+2 = 8

Teemu Pallari KaSSit 5+3 = 8
Juho Oksanen Muonio 3+5 = 8
Tuomas Länsman ASS 1+7 = 8
Janne Rantala Team RunGi 0+8 = 8
Markku Vaarala VTKPA 6+1 = 7

Lauri Luhtasela Muonio 5+2 = 7
Kaapo Mäkimartti SBC Benders 4+3 = 7
Turkka Pumpanen Team RunGi 4+3 = 7
Elias Lahtinen KaSSit 1+6 = 7
Aleksi Kaarela Team RunGi 5+1 = 6

Stanislav Gats Muonio 5+1 = 6
Mikko Viuhkola KaSSit 4+2 = 6
Petri Saastamoinen ASS 2+4 = 6
Veikko Yliranta KaSSit 2+4 = 6
Jarkko Kantola Slipery 2+4 = 6

Aslak Satokangas ASS 4+1 = 5
Eino Yritys KaSSit 4+1 = 5
Jarkko Valle ASS 3+2 = 5
Juha-Pekka Koutaniemi Kuviokellujat 3+2 = 5
Sanni Palolahti Kuviokellujat 2+3 = 5

Aslak Länsman ASS 2+3 = 5
Miikka Jesiöjärvi Team RunGi 1+4 = 5
Joonas Takkunen Muonio 1+4 = 5
Jukka Poti VTKPA 1+4 = 5
Jaakko Kuukasjärvi VTKPA 3+1 = 4

Lassi Paadar SBC Benders 3+1 = 4
Pasi Erkkilä VTKPA 2+2 = 4
Matti Autioniemi SBC Benders 2+2 = 4
Juha Nevalainen VTKPA 2+2 = 4
Tuomas Uusi-Illikainen Slipery 2+2 = 4

Aleksi Kokora Team RunGi 1+3 = 4
Joni Wallén ASS 1+3 = 4
Aleksi Erkkilä SBC Benders 1+3 = 4
Anna Pälä Kuviokellujat 0+4 = 4
Eeli Regina Muonio 3+0 = 3

Eetu Mäkitalo SBC Benders 3+0 = 3
Henna Kuru Kuviokellujat 3+0 = 3
Veeti Aarrevaara SBC Benders 3+0 = 3
Riikka Kautto Kuviokellujat 2+1 = 3
Maiju Takala Kuviokellujat 2+1 = 3

Jarmo Rantala Team Rungi 2+1 = 3
Teemu Hettula KaSSit 1+2 = 3
Jukka Niva Team Rungi 1+2 = 3
Jukka Korhonen Muonio 1+2 = 3
Samuli Heikkilä KaSSit 1+2 = 3

Lauri Hakoköngäs VTKPA 0+3 = 3
Milla Ylitalo Slipery 2+0 = 2
Toni Hettula KaSSit 2+0 = 2
Maria Pälä Kuviokellujat 2+0 = 2
Tuomas Niemi Kuviokellujat 2+0 = 2

Elias Kaarela KaSSit 1+1 = 2
Antti Leppänen VTKPA 1+1 = 2
Lotta Niva SBC Benders 1+1 = 2
Veikka Ylitalo VTKPA 1+1 = 2
Roni Kurkinen Team RunGi 1+1 = 2

Tuukka Sutinen Slipery 1+1 = 2
Luka Ojala SBC Benders 1+1 = 2
Johannes Roimaa Muonio 0+2 = 2
Petri Vanninen VTKPA 0+2 = 2
Jarno Hietalahti KaSSit 0+2 = 2

Jami Rauhala Muonio 0+2 = 2
Harri Hyvärinen ASS 1+0 = 1
Nilla Jomppanen ASS 1+0 = 1
Milla Rönn Kuviokellujat 1+0 = 1
Pekka Tervaniemi ASS 1+0 = 1

Tommi Ylitalo SBC Benders 0+1 = 1
Ria Suutari SBC Benders 0+1 = 1
Satu Karjala Slipery 0+1 = 1
Katri Koli Muonio 0+1 = 1
Joni Mattus ASS 0+1 = 1

Aslak Paltto ASS 0+1 = 1
Ville Autioniemi KaSSit 0+1 = 1
Heikki Tiainen Team RunGi 0+1 = 1

Aiemmat tapahtumat

Kevät 2012
Syksy 2011

Kevät 2010
Syksy 2009

Kevät 2009
Syksy 2008

Kevät 2008
Syksy 2007

Kevät 2007
Talvi 2007