Kim Sällström ja Olli Junttila seuravierailulla

| Aiheet: Uutiset

Salibandyliiton kehityspäällikkö Kim Sällström ja Pohjois-Suomen aluevastaava Olli Junttila kävivät seuravierailulla pohjoisessa tutustumassa SBC Levin toimintaan.

Seuran nykytilaa ja kehityssuuntia sparrattiin Salibandyliiton uuden Seurakehittyminen 360-pilottiprojektin kautta. Projektissa on mukana yhteensä 16 suomalaista salibandyseuraa liigaseuroja mukaan lukien ja SBC Levillä on kunnia olla yksi näistä seuroista.

Keskiviikkoiltana 22.3 Kim Sällström veti projektiin sisältyvän junioriohjaajakoulutuksen seuran jäsenille. Koulutukseen osallistuneiden ohjaajien kanssa perehdyttiin mm. tilanhallintaan sekä erilaisten pienryhmäharjoitusten suunnitteluun ja toteutukseen kahden tyttöryhmän kanssa.

Kiitokset Kimille ja Ollille antoisasta vierailusta!