Rauhallista joulua ja onnellista uutta vuotta 2017!

| Aiheet: Uutiset

SBC Levin vapaaehtoisista aikuispelaajista koostuva Salibandykummit keräsi seuran sisäisellä joulupatakeräyksellä kokoon yhteensä 345,10 euroa. Tänä vuonna lahjoituksen saajaksi äänestettiin Erityislasten Omaiset ry:n Kittilän jaosto (ELO ry).

Lahjoituksen toimitti perille naisten edustusjoukkueen pelaaja #29 Jaana Jylhä ja vastaanotti ELO ry:n kuntakummi Jaana Hyötylä (ei kuvassa) sekä osa paikallisista jäsenperheistä.

SBC Levin Salibandykummitoiminnasta voi lukea lisää täältä: https://sbclevi.fi/seura/salibandykummit/

Nyt on aika alkaa hiljentyä ja rauhoittua joulun viettoon, joten toivotamme kaikille koko seuran puolesta rauhallista joulua sekä erityiskiitos pelaajille, kannattajille, vastustajille ja hienoille yhteistyökumppaneillemme kuluneesta vuodesta 2016 sekä menestystä uudelle vuodelle 2017!