Salibandyharjoitukset toistaiseksi tauolle

| Aiheet: Seura, Uutiset

Salibandyseura SBC Levin seurajohto on päättänyt keskeyttää seuran harjoitustoiminnan toistaiseksi. Harjoitustauko astuu voimaan välittömästi. Syynä on Suomen Salibandyliiton, Suomen hallituksen ja THL:n suositukset liittyen koronaviruspandemiaan.

Lisäksi Salibandyliitto on päättänyt keskeyttää kaiken sarjatoiminnan ja SBC Leviä koskevien sarjojen osalta kausi 2019-2020 päättyy välittömästi. Loppukevään jäljellä olevat turnaukset, pelit ja tapahtumat on siis peruttu: https://salibandy.fi/uutiset/huippu-urheilu-uutiset/salibandyliiton-sarjat-pysahtyvat-koronaviruksen-vuoksi/

Seuraamme viranomaisten suosituksia ja tilanteen kehittymistä, ja tiedotamme erikseen seuran sisäisissä tiedotuskanavissa, kun harjoitustauko päättyy. Huolehditaan hyvästä käsihygieniasta ja pysytään rauhallisina.

Lisätietoja SBC Levin puolesta antaa toiminnanjohtaja Tuomas Similä, 040 829 3628, toimisto(a)sbclevi.fi

Terveisin,

Puheenjohtaja Jaana Körkkö
Junioripäällikkö Juho Wesslin
Toiminnanjohtaja Tuomas Similä