Tulevan viikonlopun pelejä vko 48

| Aiheet: Juniorit, Naiset edustus, Seura, Uutiset

Seuran joukkueista kaukalossa nähdään naisten edustusjoukkue sunnuntaina Sodankylässä ja juniorijoukkueita lauantaina kotiturnauksessa Kittilässä ja Levillä, kun junioreiden Lapin Mestaruussarjakausi käynnistyy upeasti 29 joukkueen voimin!

Uusina seuroina junioreiden Lapin Mestaruussarjaan liittyvät PaKa/Kuusamo ja FBC Taivaan tulet/Kemijärvi. Viime kaudella mukana olleet Karungin Kataja/Karunki, Santa’s United/Rovaniemi, SBC Levi/Kittilä ja SoPa/Sodankylä jatkavat edelleen mukana.

C-pojat pelaavat pelinsä Kylpylän salissa klo 11:30 alkaen, D-pojat Sirkan koululla klo 11:30 alkaen ja E-F-G-ikäluokat Kittilän urheiluhallilla klo 10:00 alkaen. Urheiluhallilla palvelee myös E-poikien joukkueen pitämä kahvio. Tervetuloa kannustamaan seuran juniorit voittoihin!

Lapin Mestaruussarjan otteluohjelmat ja tulokset: https://salibandy.fi/tulokset/#/sarja/lapin-mestaruussarja-lapin-mestaruussarja-c-lapin-mestaruussarja-g/6531

N2D-livetulospalvelu ja tilastot: https://salibandy.fi/tulokset/#/sarja/naisten-2-divisioona-pohjois-suomi-lohko-8/5875