Junioriryhmien kausi käynnistyy 12.09.2016!

| Aiheet: Uutiset

Kittilän kunta on vahvistanut talvivuorot Kittilän urheiluhalliin ja junioriryhmien kausi käynnistyy ma 12.09.2016 alkavalla viikolla (vko 37)!

Seura tarjoaa mahdollisuuden salibandyn harrastamiseen 2-vuotiaasta ylöspäin sekä tytöissä että pojissa. Ilmoittautumisohjeet, hinnat, harjoitusvuorot ym. löydät täältä: https://sbclevi.fi/juniori-ilmoittautumiset/

Seura panostaa alkavalla kaudella jatkuvasti kasvavaan junioritoimintaansa enemmän kuin koskaan aiemmin. Seuran junioritoimintaa koordinoi ja kehittää elokuun alussa työnsä kokopäiväisenä junioripäällikkönä aloittanut Marko Huhtamella. Apunaan Markolla on osa-aikaisena seuran nais- ja tyttötoiminnan kehittäjänä syyskuun alussa aloittava Sanna Härkönen.

Tervetuloa mukaan sekä uudet että vanhat junioriharrastajat!