Viikonloppuna vilskettä salibandykentillä!

| Aiheet: Uutiset

Huomenna seuran joukkueilla on edessään vilkas salibandylauantai!

Miesten kakkosjoukkue starttaa jo klo 04:30 kohti Oulun Nallisportia, jossa pelataan jatkokarsintapelit klo 11 vs LiMe Oulunsalosta, klo 15 vs AC Ressut Rovaniemeltä ja klo 17 SieSi Sievistä. Neljän joukkueen lohkosta kaksi parasta nousee 4.divariin ensi kaudeksi. Kokoonpano on varsin repaleinen töitten, sairasteluiden ja muiden päällekkäisyyksien vuoksi, mutta laatu korvaa tunnetusti määrän! Ja kolme peliä samalle päivälle pienellä kokoonpanolla ei ole kyllä oikeasthan juuri mikhän. Pittää vain pelata viksusti.

Junioreitten kausi huipentuu samaan aikaan puolestaan Lappi-Cupin päätösturnauksen merkeissä Sodankylässä! SBC Leviltä turnaukseen osallistuu tuttuun tapaan F-pojat, kaksi E-poikien joukkuetta, D-pojat, C-pojat, D-tytöt ja C-tytöt. Ennakkoon näyttää siltä, että jopa viisi seuran juniorijoukkuetta taistelee mitalisijoista omissa sarjoissaan, mikäli päätösturnauksen peleissä pystytään pelaamaan omalla tasolla.

Tsemppiä miehet, pojat ja tytöt lauantain peleihin, KAMAAN SINISET!