Rauhallista joulua ja onnellista uutta vuotta 2016!

| Aiheet: Uutiset

SBC Levin vapaaehtoisista aikuispelaajista koostuva Salibandykummit keräsi seuran sisäisellä joulupatakeräyksellä kokoon huimat 600 euroa! Tänä vuonna lahjoituksen saajaksi äänestettiin Lapin ensi- ja turvakoti ry. Lahjoituksen toimitti perille miesten edustusjoukkueen kapteeni #19 Matti Autioniemi ja vastaanotti Johanna Marjomaa.

Seuran Salibandykummitoiminnasta voi lukea lisää täältä: https://sbclevi.fi/seura/salibandykummit/

Nyt on aika alkaa hiljentyä ja rauhoittua joulun viettoon, joten toivotamme koko seuran puolesta rauhallista joulua sekä erityiskiitos pelaajille, kannattajille, vastustajille ja hienoille yhteistyökumppaneillemme kuluneesta vuodesta 2015 sekä menestystä uudelle vuodelle 2016! #sarvet #sydän #salibandy

Joulupata-2015